Silivri / İstanbul
Hafta İçi : 08:00 - 18:00

Çelik çatı petek kirişleri

Çelik çatı aşık makas petek kirişleri- platfom petek profilleri


Petek Kirişler sıcak haddelenmiş H ve I tipi profillerin gövdeleri boyunca zig-zaglı olarak kesilmesi ile elde edilen iki parçanın kaydırılıp şekildeki gibi kaynakla yeniden birleştirilerek imal edilen kirişlerdir.

Modern ve yeni yapılan binaların birçoğunun çatı malzemesi artık çelik yapılardan oluşmaktadır. Binaların üzerlerini örtmek için kullanılırlar. Çelik yapılar kiremit ve tahta gibi malzemelere oranla oldukça dayanıklıdır. Çünkü çelik; kaliteli, kopmayan ve dayanıklılığı yüksek demir profillerden üretilmiş yapılardır. Doğal afetlere karşı oldukça dirençlidir. Kiremit ve tahta yapılar gibi rüzgar ve fırtınadan etkilenerek can güvenliğini tehlikeye atacak durumlar oluşturmazlar.  Projelendirme aşamasından başlayarak istenilen mekana uygulanmasına kadar çok çeşitli yönlerle çelik çatı hizmeti veren firmamız konusunda uzman personelleriyle kusursuz bir hizmet vermektedir.  Binaların bazılarının  çatı yapımında kullanılan malzeme olarak çelik kullanılması binanın üzerine gelebilecek doğal afetlerin verdiği yükleri absorbe etmesini sağlayabilir. Bu şekilde yapılan yapıları bina üzerine kendi ağırlıklarından fazla bir yük ya da kuvvet uygulamaz. Özel olarak tasarlanan çelik blokların tamamen mühendislik hesaplamaları yapılarak bir araya getirilmesiyle yapılırlar .Sistemsel olarak bu dizaynların eski çatı yapma tekniklerinden oldukça fazla artısı vardır. Bu artıların içinde yüksek ısıya ve soğuğa dayanımının yüksek olması denilebilir. Metal malzemelerin daha uzun ömürlü olması da çelik çatıların getirdiği artıların içinde olmuştur. Çelik çatıların diğerlerine nazaran daha uygun görsellik sağlayabilmesi tercih edilmesi açısından oldukça iyi bir sebepdir. Çelik çatılar genellikle büyük yapılarda kullanılmaktadır ve uzun ömürlü olması da bu çatıların yapılmasında ki amaçlardan biridir. Uzun seneler boyunca bakım istemeyen bu çelik çatılar oldukça kolay bir bakım ile kullanılmaya devam edebilirler. Sorulan çelik çatı nedir sorularına çelik çatıların tamamen bilgisayar ortamlarında üretildiği cevabı verilebilir. Bu nedenle tamamen sistemli ve aslına uygun montajının sağlanabilmesi de bu yapıların bir çok büyük yapılarda kullanılmasının temel nedenidir.

Türkiye deprem bölgesinde olan bir ülkedir. Bu durum özellikle yapı malzemelerinde daha güvenilir, sağlam ve pratik ürünlerin seçilmesinde etkili olur. 20. Yüzyıl başlarından bu yana mimari yapıların kullanılmasında çeliğin önemi artarken değişen çevre koşulları ile son zamanlar da özellikle yurt dışında sıklıkla kullanılan çelik çatı sistemleri Türkiye piyasasına girmiştir.

Çelik Çatı Kullanım Alanları;

- Endüstriyel sektörde
- Hangar ve depolarda
- Fabrika ve imalathane binalarında
- Tarımsal ürün saklanmasında
- Hayvansal barınaklarda ve ahırlarda
- Askeri depolarda
- Atölye ve otomobil tamirhanesinde
- Perakende mağazalarda
- Valeybol, tenis ve spor Tesislerinde
- Uçak hangarlarında kolaylıkla ve güvenle pratik bir şekilde çelik çatı kullanabilirsiniz.

celik-cati-petek-kirisleri

Çelik çatı petek kiriş

celik-cati-petek-kirisleri

Çelik çatı petek kiriş

celik-cati-petek-kirisleri

Çelik çatı petek kiriş

celik-cati-petek-kirisleri

Çelik çatı petek kiriş

celik-cati-petek-kirisleri

Çelik çatı petek kiriş